Тарас Кучма: реаніматолог, який дав слово офіцера

IMAG0094

У Дрогобичі його називають «доктор Кучма», на передовій кликали просто «Док».

Він реаніматолог – і за фахом, і за станом душі. А реаніматологам важливо що? Важливо врятувати, будь-якою ціною.

Громадський активіст, голова дрогобицького Майдану, офіцер батальйону оперативного призначення ім.генерала Кульчицького, начальник медслужби батальйону, лікар-реаніматолог Тарас Кучма…

У 2013-2014 рр він очолив дрогобицький Майдан, взяв на себе колосальну відповідальність – систематизувати революційні процеси в місті, організувати та об’єднати їх. Щоб автобуси їздили в Київ «як годинник», щоб зібрані кошти використовувались цільово і максимально ефективно, щоб дух революції «не наламав дров» в тихому місті Котермака (бо ж у деяких «гарячих голів» були спробинаміри «брати Ратушу», палити установити тощо). Тож і автобуси відправлялись до столиці, і потік коштів чітко контролювався, і місцева самооборона була створена, і логістику було налагоджено, і вічемайдани проводились і т.д. Словом, зробили все як належиться.


Тарас Кучма на Майдані

Паралельно велась робота над звільненням міста від тодішнього комуністськорегіоналівського керівництва, що й було зроблено: голова Радзієвський, його заступник Коростельов покинули займані посади. Тоді ж Тарас Кучма чітко заявив: зараз це робиться щоб очистити місто, а не тому, що хтось з них – активістів Майдану, має намір потрапити у владу.

Слова було дотримано: місто відтак на певний час очолив депутат Р.Курчик, якого обрали секретарем ради. А Тарас Кучма у цей час активно займався волонтерством. Наші хлопці – дрогобицькі бійці, які з лав Самооборони Майдану першими пішли на фронт, були забезпечені усім необхідним: одяг, взуття, амуніція, прилади. Сам неодноразово їздив на схід, де й побачив, що його досвід і знання потрібні в цей час саме там. Тож прийняв для себе рішення стати добровольцем

Влітку 2014-го вступив до лав батальйону ім. генерала Кульчицького. Виконував завдання в розвідці. Водночас, організував та налагодив безперебійну роботу медслужби батальйону, внаслідок чого вдалось врятувати життя сотням бійців.

…Якось взимку вони зустрілись на передовій: дрогобицький медикрозвідник Тарас Кучма і дрогобицький снайпер«айдарівець» Орест Каракевич. Там Орест сказав: «Тарасе, ти ж розумієш: потрібно робити. Ти – зможеш!»

Потому ці ж речі звучали з уст інших бійців, реальних бойових солдатів, воїнів добровольців з кількома вищими освітами, які залишили все і пішли фактично на смерть – аби Україна була. «Тарасе, треба зробити!»

Так саме вони спонукали Тараса Кучму до роздумів.

А потім були дві смерті. Важкі смерті молодих хлопців, яких Док не зміг врятувати – бо травми виявились несумісними з життям. Обоє тих воїнів хотіли побачити своїх маленьких дітей. Бодай раз. Не судилось.. Перед смертю просили Тараса : «Док, только чтоб не зря». Він – дав слово офіцера.

Власне, оте слово офіцера, оті 113розмови з бійцями. Аби реанімувати місто, аби очистити його від корупції і беззаконня, вдихнути нове життя. Аби оте все, що відбулося, ота безцінна кров не була даремною.

В його команді – перевірені боєм воїни, волонтери, активісти. Ті, хто дією довів свою справжність, непідкупність, незрадливість, хто показав найвищі організаторські вміння, хто знаходив вихід із, здавалося б, безвихідних ситуацій.

Як знали що робити на фр
онті і як споряджати солдат, так же знають що робити з комунальним господарством, медициною, освітою, знають як створити умови для притоку інвестицій і створення робочих місць, як боротися з системою.Вони готові це зробити. Готові до повної прозорості своїх дій.

«Моя команда – це той «кістяк», на який нарощуватимемо м’язи, на якому в скорому часі з’явиться посмішка, у якого горітимуть очі. Це можливо, якщо пліч-о-пліч з нами стане кожен дрогобичанин. Тоді і їхні очі горітимуть. І таки горітимуть!», впевнений Тарас Кучма.

Реаніматолог. Воїн. Стратег. Який дав слово офіцера, що все це буде недарма. Слово справді бойового офіцера! Слово, якого завше дотримується.

Марія Кульчицька

Leave a Reply