Наше лобі

LORpokrascheno

Триває підрахунок голосів і сьогодні можливо будуть офіційно визначені переможці виборів до Львівської обласної ради. Ці вибори для пересічного виборця-обивателя виглядають не такими важливими та цікавими як вибори міського голови чи депутатів міської ради, але насправді від того, хто ж буде у обласному «парламенті», залежить дуже багато. Бо мова йде про наше лобі, лобі Дрогобиччини.

У Львівській обласній раді VI демократичного скликання Дрогобиччина в сукупності мала 8 депутатів-мажоритарників: 2 від Борислава та Східниці, 2 від Дрогобича та Стебника, 2 від Трускавця і 2 від Дрогобицького району. 8 із 116. Ось їхні прізвища: Володимир Голобутовський, Василь Кочержат, Микола Баран, Тарас Курчик, Олексій Балицький, Олександр Чебаненко, Михайло Сендак та Михайло Задорожний. Дев`ятим представником нашого регіону був Петро Іванишин із Трускавця, котрий тоді пройшов по партійному списку «Фронту змін». Тобто, 9 людей, які представляли різні фракції і мали можливість лобіювати інтереси нашого регіону. Балицький та Задорожний через «Свободу», Голобутовський та Іванишин через «Фронт змін», Сендак через Партію регіонів, Курчик через НРУ і так далі.

А яким буде лобі Дрогобиччини зараз, у Львівській обласній раді VII демократичного скликання? Сильнішим чи слабшим? І чи працюватиме воно єдиним фронтом, подібно як зараз єдиним фронтом депутатська група «Львівщина» у Верховній раді України відстоює інтереси нашого регіону? Давайте проаналізуємо.

Отже, станом на 11.00 27 жовтня опрацьовано 96,38% протоколів і за цими даними до ЛОР потрапляє 8 партій (БПП, «Самопоміч», «Свобода», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «УКРОП», Радикальна партія Олега Ляшка, «Народний контроль»). На межі проходження – НРУ. Якщо 3,62% неопрацьованих бюлетенів не вплинуть на теперішні дані, то Дрогобиччина матиме таке представництво: від БПП – 1 депутат (Михайло Задорожний), від «Свободи» – 1 депутат (Олексій Балицький), від «Батьківщини» – 1 депутат (Олександр Чебаненко), від Радикальної партії Олега Ляшка – 1 депутат (Павло Барнацький), від «Народного контролю» – 3 депутати (Юрій Нестор, Андрій Ковч, Василь Масний). Всього – 7 депутатів. Це менше, ніж було в 2010-2015, але і кількість депутатів ЛОР зменшилася із 116 осіб до 84.

Якщо в 2010-2015 роках представництво всіх територій Дрогобиччини було пропорційним (по 2 депутати), то зараз виникне певна диспропорція. Так, Трускавець і Дрогобич надалі представлятимуть по два депутати, а от Стебник, Борислав та район матимуть тільки по 1 представнику. Та в сукупності всім сімом треба буде спільними зусиллями відстоювати інтереси Дрогобиччини, лобіюючи їх через свої фракції.

Потрібно зважати й на те, що після виборів дехто може скласти свій мандат, як, для прикладу, діючий голова ОДА Олег Синютка (перший кандидат від БПП до облради). Якщо буде кілька складань мандатів, то в депутати можуть з часом «підтягнутися» Василь Матяшовський (район, БПП), Юрій Черкашин (Борислав, «Свобода»), а можливо і Марта Красуляк (Дрогобич, «Свобода»). Хоча це й на межі фантастики, що їм вдасться ввійти в облраду, але хтозна, а раптом якийсь депутат виїде, відмовиться від депутатства, чи не дай Боже й помре? Життя – складна штука…

Новообрані міські голови Дрогобиччини (Тарас Кучма, Андрій Кульчинський, Ігор Яворський, Петро Старосольський) повинні також лобіювати інтереси регіону через політичні сили, які вони представляють. Андрій Кульчинський та Ігор Яворський – через «Самопоміч» (до речі, фракція «Самопомочі» в облраді буде налічувати 14-15 осіб і з них – жодного представника нашого регіону), Тарас Кучма – через «Народний контроль», Петро Старосольський – через «Батьківщину».

Рука руку миє, а ласкаво телятко дві матки ссе. Ця народна мудрість показова в плані залучення додаткових коштів у розвиток регіону. Хіба немудрий відмовляється від грошей чи не вміє їх використати. Прикладів такої немудрості було багато в попередній каденції, коли мільйони (!!!) поверталися в обласний бюджет, бо влада на місцях не змогла (не зуміла?) їх використати, освоїти.

Маємо розуміти, що кожен депутат облради для нас, мешканців Дрогобиччини – на вагу золота. Тому поменше критики на їхню адресу, поменше критики політичних сил, які вони представляють, і побільше співпраці, партнерства, пропозицій.

Навіть якщо кандидат, якого ми так хотіли бачити депутатом облради, не пройшов, то потрібно тішитися з тих, які пройшли. Пройшли достойні – про це свідчать факти. Михайло Задорожний хоча й іде на кожних виборах від щораз іншої політичної сили, та реально вибиває кошти на ремонт доріг та інші нагальні потреби Дрогобиччини. Олексій Балицький «протягує» питання регіону через фракцію, в якій, до того ж, є ще Олег Панькевич, котрий колись навчався в Дрогобицькому педуніверситеті. Не відмовить у допомозі, вирішує питання медицини та соціального захисту Олександр Чебаненко. Підприємець Юрій Нестор прекрасно розуміє тему важливості створення сприятливого інвестиційного клімату, співпраці з зарубіжними партнерами (бо очолює представництво австрійської фірми в Україні). А в Павла Барнацького – величезний досвід законодавчої роботи, юридичної діяльності, співпраці з громадянами через громадську приймальню.

Наше лобі достойно представлятиме Дрогобиччину – вірю в це. І сподіваюся, що мою думку поділяють не лише ті, хто пройшов до влади в наших містах та селах, а всі виборці Дрогобиччини.

Володимир Ключак, Трускавецький вісник

Leave a Reply