Скеровано до суду кримінальне провадження за фактом вимагання, поєднаного з умисним знищенням майна із застосуванням вибухового пристрою, вчиненого групою осіб, очолюваною працівником правоохоронного органу

Prokuratura Oblasti

Відділом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Львівської області 30.10.2015 скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом вимагання із застосуванням вибухового пристрою, вчиненого впродовж квітня-липня 2015 року, за попередньою змовою групою осіб, до складу якої входив працівник управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України у Львівській області, за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст. 189, ч. 2 ст. 194 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що працівник міліції організував вчинення вимагання грошей в сумі 15 000 дол. США в одного з підприємців м. Дрогобича, залучивши до виконання кримінального правопорушення двох раніше судимих осіб.
Злочинці, з метою сприйняття потерпілим погроз як реальних, шляхом застосування бойових гранат, пошкодили автомобіль та житловий будинок останнього.
Окрім цього, в ході проведення обшуку в автомобілі одного з виконавців злочину вилучено вогнепальну зброю – пістолет, набої, а також бойову гранату.
Органом досудового розслідування зібрано достатньо доказів, на підставі яких працівнику міліції та іншим членам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 189, ч. 2 ст. 194 КК України, а окремим з виконавців – додатково ч. 1 ст. 263 КК України.
В ході досудового слідства трьом особам, в тому числі працівнику міліції, за клопотанням прокуратури судом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, та ще одному – у вигляді домашнього арешту.
Згідно кримінального кодексу України за вчинення даних злочинів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Leave a Reply