Запрацював Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції

Loho Dlya Sajtu

У вівторок, 1 грудня, у Дрогобичі відбулося установче засідання Моніторингового комітету з раннього попередження корупції.

Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції (далі – МКРПК) – це один з чотирьох громадських проектів-переможців антикорупційного конкурсу Міжнародного фонду “Відродження” та Львівської ОДА “Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області”. Серед 37-ми заявок було обрано чотири найкращі проекти громадських організацій, які спрямовуватимуться на зниження рівня корупції та її попередження.

Участь в установчих зборах Моніторингового комітету з раннього попередження корупції взяли представники активних громадських організацій міста Дрогобича, підприємці, учасники Революції Гідності, журналісти та небайдужі дрогобичани.

Як зазначив голова ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» Мирон Шевців, ця громадська ініціатива розпочинає свою діяльність за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і діяльність комітету спрямована на зменшення корупції та забезпечення прозорості органів місцевого самоврядування. МКРПК ставить перед собою ряд завдань, основними з яких є:

– аналіз проектів рішень Дрогобицької міської ради, виконавчого комітету, інших підрозділів, установ та підприємств на наявність корупції у формі рекомендацій комітету, їх оприлюднення та лобіювання врахування рекомендацій при прийнятті рішень на сесіях міської ради та засіданнях виконавчого комітету;

– участь у роботі постійних комісій, засідань Дрогобицької міської ради та виконавчого комітету з метою отримання інформації та донесення позиції комітету;

– інформування мешканців Дрогобича про наявність корумпогенних рішень та проектів у органах влади;

– формування громадської думки та просвітницька діяльність щодо боротьби з корупцією у органах самоврядування;

– сприяння аналітичному, інформаційному здійсненню заходів щодо запобігання і протидії корупції у органах Дрогобицької міської ради, її відділах та управліннях, підприємствах, установах та організаціях комунальної власності територіальної громади м. Дрогобича;

– підготовка пропозицій щодо прозорості, підконтрольності та підзвітності органів влади розроблення дієвого та ефективного механізму реалізації антикорупційного законодавства України в органах Дрогобицької міської ради, запобігання корумпованим зв’язкам і втягування посадових осіб місцевого самоврядування і службовців міської ради у протиправну діяльність;

– підвищення компетентності та рівня знань громадських активістів у сфері боротьби з корупцією.

Голову ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» Мирона Шевціва доповнив експерт Володимир Кондзьолка, який зазначив, що МКРПК не претендує на те, аби перебрати на себе функції влади, а має намір допомогти владі Дрогобича чітко дотримуватися антикорупційного законодавства України. Він висловив надію на те, що з новообраною владою Дрогобича громадським організаціям працюватиметься легше, ніж із владою Дрогобича 2010-2015 р.

– Я вважаю, що створенням цього Моніторингового комітету Дрогобич наблизився до формування громадянського суспільства, – зазначив присутній на зустрічі громадський діяч, журналіст, депутат Трускавецької міської ради V та VI демократичних скликань Ігор Пілько. Він висловив надію, що досвід Дрогобича у справі попередження корупції, який втілюється в життя завдяки співпраці ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» та МФ «Відродження», в майбутньому буде корисним для аналогічної діяльності у Трускавці, Бориславі та інших містах Львівщини.

Чисельність МКРПК становитиме від 15 до 30 осіб, повідомив Богдан Юзефів, який протягом 6 місяців виконуватиме функції голови комітету. Кращу кандидатуру навряд чи можна було знайти, враховуючи колосальний досвід Богдана Юзефіва у формуванні громадянського суспільства та його принципову позицію у відстоюванні справедливих тарифів для дрогобичан та жителів сусідніх міст. Очільник ГО «Дрогобицька громада» закликав до співпраці з МКРПК всі громадські організації Дрогобича, адже роботи у комітету буде чимало.

На установчих зборах МКРПК було прийнято «Положення про моніторинговий комітет з раннього попередження корупції», а також опрацьовано «Протокол організації взаємодії Дрогобицької міської ради з Моніторинговим комітетом з раннього запобігання корупції». Участь в його обговоренні взяли громадські діячі Андрій Сливка, Ігор Кушнір, Сергій Юзефів, Галина Коцюба, Роман Владика, Роман Ковальчин та інші. Вони є представниками активних громадських організацій Дрогобича – ГО «Дрогобицький Майдан», ГО «Координаційна рада підприємців Дрогобича», ГО «Дрогобицька Громада», ГО «Товариство «Юрій Дрогобич» та ряду інших.

Бухгалтером проекту є Марія Берегуляк, юридичний супровід надає знаний у Дрогобичі та регіоні адвокат Анатолій Мацей. Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції закликає до співпраці, адже подолати корупцію можна тільки разом – вимагаючи від влади відкритості та прозорості, здійснюючи моніторинг проектів рішень ради та виконкому, підвищуючи активність громадян, займаючись просвітницькою діяльністю.

Інавгураційний круглий стіл «Моніторинговий комітет у Дрогобичі» пройде у світлиці дрогобицької ратуші у середу, 9 грудня. На заході окрім презентації проекту, учасників моніторингового комітету та методології діяльності пройде і обговорення механізмів взаємодії комітету, громадськості і органів влади. Початок інавгураційного круглого столу о 15.00.

Публікацію здійснено за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». Позиція Міжнародного фонду «Відродження» може не співпадати з думкою автора.

Володимир Ключак

Leave a Reply