Земля, комунальне майно і МАФи мають працювати на розвиток міста

Pres Konf

Чергова планова прес-конференція Моніторингового комітету з раннього попередження корупції відбулася у Дрогобичі в понеділок, 18 квітня. Провів її директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.

Моніторинговий комітет – це програмна ініціатива громадського об’єднання товариства “Юрій ”, яка здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Партнерами та учасниками громадської ініціативи є громадські організації “Дрогобицька громада” та “Дрогобицький майдан”. Інститут міста Дрогобича підписав угоду про співпрацю з Моніторинговим комітетом.

Головний месидж, який отримали представники ЗМІ – це реальні результати діяльності Моніторингового комітету в плані припинення функціонування різного роду корупційних схем із землею та комунальним майном.

– Попередня влада в Дрогобичі серйозно зловживала матеріальними ресурсами міста, зокрема землею, – каже Володимир Кондзьолка. – У свій час громадські активісти пробували боротися з найбільш одіозними особами, але ефекту не було. Його й не могло бути, адже потрібно міняти не конкретних осіб, потрібно міняти правила гри, щоб вони були чіткими, зрозумілими, прозорими.

Першим реальним кроком діяльності Моніторингового комітету в сфері припинення махінацій із землею став факт прийняття Дрогобицькою міською радою 31 березня 2016 р. рішення про тимчасове призупинення (до 1 липня 2017 р.) розгляду заяв на виділення земельних ділянок, крім тих, де вже знаходяться капітальні споруди. За цей час (тобто до 1 липня) потрібно впорядкувати нормативні документи. Планується це зробити 12 травня на сесії Дрогобицької міської ради, під час якої очікується внесення змін у регламенти міської ради та міськвиконкому, а також в положення про постійні депутатські комісії.

Володимир Кондзьолка окрім теми подолання корупції в земельній сфері розповів про шляхи вдосконалення управління комунальною власністю. Так, для прикладу, у 2014 році з 27 тисяч кв. м. площі комунального майна у пільгову оренду було надано більше половини (бл. 14 тис. кв. м.), 1 300 кв. м. комунальних площ не використовувалися, і лише трохи менше 12 тис. кв. м. площ було орендовано за комерційною чи наближеною до неї ціною. Внаслідок такого «господарювання» Дрогобич за орендну плату у 2014 році отримав лише 450 тис. грн., що в середньому за 1 кв. м. виходить 1,30 грн. в місяць. Належного контролю, для чого надається комунальне майно, не проводилося. Окрім громадських організацій типу асоціації інвалідів, які орендують комунальне майно за пільговою ціною, пільговиками є і державні органи, які часто займають великі площі і таким чином використання комунального майна є вкрай неефективним.

Інше питання, яке підняв на зустрічі з журналістами Володимир Кондзьолка – це потреба чіткого поділу міста на зони, згідно яких можна виробити концепцію розміщення малих архітектурних форм. Посадовець пропонує умовно розділити Дрогобич на «червону», «жовту» і «зелену» зони. Якщо говорити спрощено, то в «червоній» дозволи на МАФи видавати не можна, у «жовтій» їх видавати можна відповідно до затвердженої в майбутньому Програми, а в «зеленій» зоні, яка включала б зокрема околиці міста, будівництво МАФів можна навіть стимулювати, щоб розвивати інфраструктуру території.

– І виділення землі, і комунальне майно, і МАФи мають працювати на розвиток міста, – зазначив директор Інституту міста Дрогобича та розповів про покрокову стратегію розвитку, в якій першим кроком має стати прийняття рішень по прозорості, другим – розробка відповідних програм, які б показали, в якому напрямку місто планує розвиватися (своєрідні міні-стратегії розвитку), а третім кроком мало б стати запровадження системи управління якістю надання публічних послуг ISO 9001.

Після озвучення цих ідей зав’язалася досить жвава дискусія, в якій взяли участь присутні на прес-конференції журналісти газет, радіо та Інтернет-видань Дрогобича.

Володимир Ключа

Leave a Reply