Дрогобицький водоканал не може погасити недоїмку з ПДВ через понад десятимільйонний борг Трускавця

На 01.12.2016 р. КП “Дрогобичводоканал” наростило податковий борг у сумі 2 млн 544 тис. грн. Єдиною причиною, через яку підприємство не провело вчасну сплату ПДВ є борг ТзОВ “Трускавецький водоканал”. На 01.12.2016 р. підприємство сусіднього міста за спожиту послугу завинило 10 млн 112 тис. грн.
У бухгалтерії Дрогобицького водоканалу обгрунтовують, що недоотримуючи кошти за надану послугу, у вартість якої включений ПДВ, підприємство насамперед здійснювало першочергові платежі, що впливають на забезпечення його безперебійної роботи.
“У своїй діяльності ми керуємося шкалою пріоритетності. Борг з ПДВ нагромадився, оскільки першорядним для водоканалу, для прикладу, є податок на видобуток води, не заплативши який у нас автоматично зникне підстава експлуатувати водозабір. Те ж саме з податком на забруднення навколишнього середовища – його несплата означає позбавлення підприємства права приймати та очищувати стоки на очисних спорудах. Податок на зарплату, плата за електроенергію, придбання пально-мастильних матеріалів та матеріалів для ремонтних робіт – це фінансові передумови безперебійного режиму роботи підприємства “, – наголошує начальник Дрогобицького водоканалу Роман Шагала.
КП “Дрогобичводоканал” протягом минулого року вживало численних заходів щодо врегулювання стосунків із своїм найбільшним боржником – підприємством міста-курорту. Втім через відсутність дієвих правових важелів впливу бажаного ефекту не досягнуто. Сьогодні, намагаючись домогтися сплати боргу ТзОВ “Трускавецький водоканал”, Дрогобицький водоканал готує черговий судовий позов.
Адміністрація підприємства люб’язно просить активних завсідників соціальних мереж не поширювати безглузді припущення про вплив податкового боргу на режим водопостачання міста. Впродовж минулого року припинення водопостачання відбувалося лише з причини планових ремонтних робіт та за умов виникнення аварійних ситуацій. У разі бажання публічно дискутувати навколо проблемних питань КП “Дрогобичводоканал” просимо керуватися не здогадами, а оперувати достовірною інформацією, яку безперешкодно, у найбільш зручній для вас формі, ви можете отримати у профільних фахівців підприємства.

Leave a Reply